Jak zapobiec pożarowi elektrycznemu w Twoim domu w Poznaniu?

W artykule przedstawiono sposoby zapobiegania pożarom elektrycznym w domu. Wskazówki obejmują konserwację i pomiary elektryczne oraz trzymanie dzieci z dala od urządzeń elektrycznych.

Wiele domowych pożarów elektrycznych w Poznaniu można zapobiec dzięki podstawowej konserwacji instalacji elektrycznej. Więcej pożarów elektrycznych występuje w miesiącach zimowych, kiedy wzrasta wykorzystanie oświetlenia, ogrzewania i zużycia urządzeń. Większość zimowych pożarów instalacji elektrycznych zaczyna się w sypialni od grzejnika. Wiele domowych pożarów elektrycznych jest spowodowanych niewłaściwą instalacją urządzeń elektrycznych przez majsterkowiczów. Jeśli jesteś początkującym majsterkowiczem, zostaw prace elektryczne profesjonalistom.

Wskazówki dotyczące zapobiegania pożarom w domu:

Bezpieczeństwo przedłużacza

Przeciążone przedłużacze są częstym miejscem, w którym zaczynają się pożary elektryczne. Staraj się nie używać przedłużaczy, a już na pewno unikaj przeciążania przedłużacza zbyt wieloma urządzeniami. Może to spowodować przegrzanie przedłużacza i zapalenie się.

Bezpieczeństwo przewodu elektrycznego

Umieszczanie przewodów elektrycznych pod dywanem stanowi poważne zagrożenie pożarowe i nigdy nie powinno się tego robić. Co miesiąc sprawdzaj przewody elektryczne w domu pod kątem uszkodzeń, takich jak pęknięcia lub postrzępione przewody.

Gniazda i przełączniki

Czy któryś z twoich przełączników lub gniazd jest ciepłe? Ciepłe gniazdka lub przełączniki mogą być oznaką poważnego problemu elektrycznego. Zadzwoń do specjalisty, aby dokonać pomiaru elektrycznego w Poznaniu. Delikatnie wyjmuj przewody elektryczne z gniazdek ściennych. Nie wyciągaj wtyczki z gniazdka szarpiąc za przewód. Włóż wtyczki dwu- i trzybolcowe tylko do odpowiednich gniazd.

Migotanie świateł

Migotanie świateł to powszechny problem z oświetleniem; nie zawsze oznaczają problem z elektrycznością. Należy sprawdzić powtarzające się migotanie światła, ponieważ może to być spowodowane luźnym połączeniem obwodu. Luźny obwód może spowodować niebezpieczne przegrzanie. Poproś dobrego elektryka z Poznania o sprawdzenie wszystkich migoczących świateł, aby wykluczyć poważny problem elektryczny.

Ogrzewacze pomieszczeń

Każdej zimy zdarzają się tragiczne historie pożarów spowodowanych przez grzejniki elektryczne. Nigdy nie zostawiaj grzejnika bez nadzoru; trzymaj grzejniki z dala od zasłon, mebli lub innych łatwopalnych przedmiotów. Kupuj tylko dobrej jakości grzejniki i używaj ich tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Wyłącznik obwodu

Przeciążona skrzynka wyłącznika jest niebezpieczna. Poproś elektryka, aby ocenił skrzynkę wyłącznika, aby sprawdzić, czy nie ma przeciążonych obwodów. Wiele starszych domów nie zostało zbudowanych z wystarczająco dużym wyłącznikiem obodu elektrycznego. W raziem remontu Twojego domu w Poznaniu, zwróć uwagę aby założyć nową instalację elektryczną i nowe, dobrze dobrane wyłączniki w skrzynce rozdzielczej.

Wadliwe urządzenia

Przeprowadzaj comiesięczną kontrolę swoich urządzeń. Nieprawidłowo działające urządzenie może spowodować pożar elektryczny. Sprawdź, czy wszystkie przewody są nienaruszone i czy wszystko działa prawidłowo. Przykładowo jeżeli masz problem z roletami, nie czekaj i wezwij serwis rolet zewnętrzny z Poznania.

Kupując urządzenia elektryczne, wybieraj tylko te, które posiadają atest.

Dzieci

Nie pozwalaj dzieciom bawić się urządzeniami elektrycznymi lub w ich pobliżu. Małe urządzenia elektryczne, takie jak suszarki do włosów i żelazka powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci.