Spełnić największe marzenie

Jestem świeżo po przeczytaniu książki "Zamek z piasku" autorstwa Magdaleny Witkiewicz. Muszę przyznać, że raczej nie zdarza mi się czytać takich książek, gustuję w innych gatunkach literackich, ale tym razem trafiłam w punkt, wybierając tę powieść

Szczęście jest niezwykle subiektywnym pojęciem. Często osoby, które wydają się spełnione i doskonale sytuowane, w zaciszu czterech ścian zmagają się z problemami, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Niekiedy jedno pragnienie dotyczące czegoś, czego nie możemy mieć, przesłania wszystkie skarby jakie już posiadamy, czyniąc je w naszych oczach mniej wartościowymi, niż są w rzeczywistości. Rozczarowanie, poczucie niesprawiedliwości i brak szans na spełnienie swojego marzenia mogą doprowadzić do przykrych konsekwencji. Na własnej skórze przekonała się o tym Weronika, główna bohaterka książki pod tytułem “Zamek z piasku” autorstwa Magdaleny Witkiewicz.

Walka z góry skazana na niepowodzenie

Weronika to młoda mężatka, która już od wielu lat jest w szczęśliwym związku ze swoim ukochanym. Kolejnym krokiem miało być powiększenie rodziny, dlatego też para przystąpiła do starań o dziecko. Mimo mijających miesięcy nie otrzymali upragnionej nowiny. Wręcz przeciwnie. Przerażona kobieta robi komplet badań aby znaleźć przyczynę niepowodzeń. Do tego samego namawia swojego męża, jednak on nie wykazuje chęci i unika tego tematu. Między tą dwójką narastają kolejne nieporozumienia, a Weronika czuje się odrzucona i zlekceważona. Pewnego dnia poznaje Kubę – przystojnego mężczyznę, który okazuje jej ogromne zainteresowanie.

Zacząć od nowa

Gdy na jaw wychodzi, że to Marek, mąż Weroniki nie może mieć dzieci, ta jeszcze bardziej zbliża się do Kuby. Choć oboje są w związkach, nawiązują płomienny romans. Czy Kuba da jej to, czego tak pragnie? Z biegiem czasu okazuje się jednak, że nic nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Podczas gdy kochanek zostawia ją by wrócić do swej żony i próbować ułożyć sobie z nią życie na nowo, drogi Weroniki i Marka ponownie się splatają. Czy tym razem wspólnie odnajdą szczęście?

Magdalena Witkiewicz, autorka, to dobrze znana polska pisarka, która specjalizuje się w publikacjach z następujących gatunków literackich: literatura obyczajowa, literatura kobieca, romans a także literatura dla dzieci i młodzieży. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, przez pewien czas realizowała się zawodowo prowadząc własną firmę marketingową. Kolejnym krokiem w jej karierze było poświęcenie się pisarstwu, dzięki czemu dziś cieszy się sporym gronem wiernych czytelników. Do tej pory wydała już takie książki jak między innymi: “Czereśnie zawsze muszą być dwie”, “Jeszcze się kiedyś spotkamy”, czy “Nie ma jak u mamy”.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com