Czy warto budować na piasku, czyli “Zamek z piasku” autorstwa Magdaleny Witkiewicz

Jestem świeżo po przeczytaniu książki “Zamek z piasku” autorstwa Magdaleny Witkiewicz. Muszę przyznać, że raczej nie zdarza mi się czytać takich książek, gustuję w innych gatunkach literackich, ale tym razem trafiłam w punkt, wybierając tę powieść. Książka nie tylko mnie mocno wciągnęła i zapewniła ciekawą rozrywkę, ale także dała mi wiele do  myślenia. Tak, jest to książka, która wzbudza refleksje. Jest to właśnie ta cecha, którą najbardziej cenie w tego typu pozycjach. Jeśli książka zmusza do myślenia, do refleksji, to jest to już naprawdę bardzo wiele. Zachęca każdego do sięgnięcia po tę powieść. Warto.

Czy warto gonić za wszelką cenę za swoimi marzeniami?

Główną bohaterką “Zamku na piasku” jest Weronika, która tak naprawdę ma w życiu już wszystko. Ma kochającego męża, dobrą pracę, wielu przyjaciół i pozornie udane życie. Jednak do pełni szczęścia brakuje jej tylko jednego. Dziecko. To właśnie ten brak kobieta odczuwa bardzo mocno. Tak bardzo, że można powiedzieć, iż staje się to jej obsesją. Okazuje się jednak, że w małżeństwie nie może spełnić swojego największego pragnienia. Wtedy, jak to często w takich sytuacjach bywa, pojawia się ktoś trzeci. Ktoś, kto z pewnością może spełnić jej marzenie o posiadaniu dziecka. Czy kobieta zatraci się w tej nowej relacji? Czy wykona ten jeden krok, który może całkowicie odmienić jej życie? Czy jej małżeństwo przetrwa? Na te niezwykle intrygujące pytania możemy uzyskać odpowiedź, tylko sięgając po powieść. Nie będę więc zdradzać dalszej części fabuły, tylko zachęcam do przeczytania książki.

Jak odkryć, co w życiu jest najważniejsze?

“Zamek na piasku” to bardzo dobrze napisana książka. Autorka ma taki styl i posługuje się takim językiem, że to o czym pisze, bardzo mocno wciąga. Książka jest tak bardzo porywająca, że czytelnik nie może się od niej oderwać. Muszę przyznać, że ja przeczytałam ją jednym ciągiem. Nie mogłam przestać czytać, aż nie dowiedziałam się, jakie jest zakończenie.

Magdalena Witkiewicz daje nam książkę, która porusza bardzo ważne, fundamentalne kwestie naszego życia. Opisuje je tak, aby wzbudzić w czytelniku refleksje, aby zaczął zastanawiać się nad swoim życiem. Autorka uświadamia czytelnikowi, że ludzie bardzo często zapominają o tym, jak wiele od życia dostali i ciągle szukają czegoś więcej, a kiedy gubią się w tej pogoni za ulotnymi marzeniami, wtedy uświadamiają sobie, że to, czego nie doceniali, było dla nich najważniejsze. Może właśnie przeczytanie tej książki będzie dla nas przypomnieniem, taką refleksją nad tym, co warto w życiu szanować i czego się trzymać.

Kwiat zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com